Online Auktion 25 januari
Realtids online auktion den 25 januari kl 19:00. 25 jan visning 14:00 till 16:00 på Industrigatan 2A, Trosa. Uthämtning sker mån-tos veckan efter.
Tre tavlor med fåglar, varje tavla är 18 x 22 cm
Fönster A-L Bäckström 34 x 45 cm
Marilyn Monroe, 3d tavla 46 x 65 cm, har en mindre skada i hörnet
Liten tavla Graceland 31 x 16 cm
Change your thougts 32 x 35 cm
Tulpaner Helge Rehnström 26 x 30 cm
Tavla med frukter 53 x 27 cm
Tavla kaffe och te muggar 52 x 27 cm
Marilyn Monroe, tryck 40 x 40 cm
Liten tavla med änglar 21 x 17 cm
Havsvik oljemåling 76 x 66 cm , kanske signerad i hörnet
Vinterlandskap Bert Österlund 78 x 66 cm
Stor litografi, 85 x 65 cm, har lite fuktskador
Abstrakt tryck 1, 52 x 72 cm
Strand tryck , 52 x 72 cm
Älgar etsning Axel Österberg, signerad 67 x 53 cm
Växt K Bergqvist, 55 x 64 cm
Björk målning 62 x 54 cm, signerad
Leonard Wiedh. olja på duk, signerad, 44 x 64 cm. Följerätt, 70 x 100 cm
Kopia av "Stridande tjädertuppar", originalmålning från Ferdinand von Wright av V. Ahlborg 71 x 56 cm
Roma, kolorerat kopparstick 67 x 35 cm
Tavla affish strand 50 x 70 cm
Tavla affish Peter Evans 44 x 54 cm
Sjö Rolf Nordengren, Litografi 55/250 , 45 x 35 cm
Fotografi, troligen Tony Jonasson, 54 x 43 cm, ramen lagad
Solsida pastellmålning 39 x 34 cm signerad
Grafiskt blad av litauiske konstnären Vytautas Kasiulis 36 x 44 cm
Fotografi sjö Tony Jonasson 53 x 43 cm
Färgetsning av Ernst Hällgren, Signerad, "Bellmanshuset". 42 x 49 c
Reinhold Ljunggren, Gustav VI Adolf Litografi 51 / 350, 56 x 66 cm Signerad av Ljungren och Kungen
Reinhold Ljunggren, Färglitografi Diana vid Julafton, 108/350
Marilyn Monroe, tryck 41 x 41 cm
Nygatan 17 provtryck 2/5 Bo Westerberg Gren, 57 x 49 cm
Skeppsmelin provtryck 5 av 5 Bo Westerberg Gren, 57 x 49 cm
Asiatiskt målning, liten skada i hörnet, oramad
Olja på pannå G. Hed Oramad, 55 x 38 cm
Litografi signerad nr 229 / 350, 46 x 62 cm
Visar 48 av 299 objekt