Porslin, Keramik

Porslin och Kermaik

Startar 19:00
10 kr

Två "Tärna" tallrikar Göteborgs Porslinsfabrik, ena tallriken är lagad, andra har nagg

Startar 19:00
10 kr

Ciao Kaffemuggar

Startar 19:00
30 kr

Två större tyska figuriner

Startar 19:00
30 kr

Samlar figurin Kalle Anka

Startar 19:00
10 kr

Sex stora Zum Löwen tallrikar Bavaria

Startar 19:00
30 kr

Större tomte med lykta, har lite färgbortfall

Startar 19:00
30 kr

Tomte med pipa och lykta, har färgbortfall på näsan

Startar 19:00
30 kr

Vas från Helsingborg

Startar 19:00
10 kr

Liten duva Guldkroken

Startar 19:00
30 kr

Fågel figurin

Startar 19:00
30 kr

Tuppvas, Guldkroken

Startar 19:00
30 kr

Äldre senapsburk ESA

Startar 19:00
30 kr

Vas, Per-Olof Holmén, Klosterkeramik, Ystad

Startar 19:00
30 kr

Skål med en fisk

Startar 19:00
30 kr

Vas Gabriel Keramik

Startar 19:00
30 kr

Bägare i porslin

Startar 19:00
10 kr

Porslinsduva / vas, portugal

Startar 19:00
30 kr

Porslinsduva att hänga upp, Guldkroken

Startar 19:00
30 kr

Tavla med porslinsflickor.

Startar 19:00
30 kr

12 assietter Minton

Startar 19:00
30 kr

Två porslinsduvor / vaser

Startar 19:00
30 kr

Två karotter Gustavsberg Rustik

Startar 19:00
30 kr

Lockskål med häst

Startar 19:00
30 kr

Diverse porslin Guldkroken

Startar 19:00
30 kr

Koppar och fat Freiberger GDR

Startar 19:00
10 kr

Diverse glas och porslin

Startar 19:00
30 kr

Kanna och krus

Startar 19:00
30 kr

Ljuslykta och kruka, signerade

Startar 19:00
30 kr

Två sia ljustakar

Startar 19:00
30 kr

Gustavsberg Märta, två koppar och fat + ett fat

Startar 19:00
30 kr

Diverse ljushållare

Startar 19:00
30 kr

Tre soppskålar Höganäs

Startar 19:00
10 kr

Vaser och kannor

Startar 19:00
10 kr

Diverse porslinssaker

Startar 19:00
10 kr

Skålar kanna och ljuslykta i keramik

Startar 19:00
30 kr

Keramik B Wall

Startar 19:00
30 kr

4 större tekoppar Bitz

Startar 19:00
30 kr

Tre tallrikar Turkiskt Blått Rörstrand

Startar 19:00
10 kr

Två olivskålar

Startar 19:00
10 kr

Skålar och vas i glas

Startar 19:00
10 kr

Tallrikar med fruktmotiv

Startar 19:00
30 kr

5 ikea tallrikar

Visar 48 av 78 objekt

62%