Porslin, Keramik
Porslin och Kermaik
Två "Tärna" tallrikar Göteborgs Porslinsfabrik, ena tallriken är lagad, andra har nagg
Två större tyska figuriner
Samlar figurin Kalle Anka
Sex stora Zum Löwen tallrikar Bavaria
Större tomte med lykta, har lite färgbortfall
Tomte med pipa och lykta, har färgbortfall på näsan
Vas, Per-Olof Holmén, Klosterkeramik, Ystad
Porslinsduva / vas, portugal
Porslinsduva att hänga upp, Guldkroken
Tavla med porslinsflickor.
Två porslinsduvor / vaser
Två karotter Gustavsberg Rustik
Diverse porslin Guldkroken
Koppar och fat Freiberger GDR
Diverse glas och porslin
Ljuslykta och kruka, signerade
Gustavsberg Märta, två koppar och fat + ett fat
Tre soppskålar Höganäs
Skålar kanna och ljuslykta i keramik
4 större tekoppar Bitz
Tre tallrikar Turkiskt Blått Rörstrand
Tallrikar med fruktmotiv
Visar 48 av 78 objekt