Auktionsobjekt
Myggnät för att hänga över säng
Black and decker borrmaskin
Julkrubba och julstake
Skåp med speglar, två av speglarna är spruckna. 95 x 47 x 85 cm
Två "Tärna" tallrikar Göteborgs Porslinsfabrik, ena tallriken är lagad, andra har nagg
Signerad kristallvas, med slipat blommotiv. Troligen Orrefors. Har nagg i toppen.
Kosta snapsglas Books Nils Holgerson motiv
Fyra glasfat, har lie olika storlekar
Två större tyska figuriner
Fyra munblåsta glas Ahlens
Samlar figurin Kalle Anka
Två tegelpannor målade
Gökur, fast med ett par, behöver översyn
Plattor för att lägga på balkong eller liknade, ungefär 2 kvadrat
Fotpall med lock 50 x 44 x 41 cm
Liten pall med lock. Går att öppna förvarades sytillbehör förr.
Sex stora Zum Löwen tallrikar Bavaria
Hållare för att sätta spön när man ror drag
Större tomte med lykta, har lite färgbortfall
Tomte med pipa och lykta, har färgbortfall på näsan
Större konjakskupa, har ett litet nagg i kanten
Två glasvaser, en har ett nagg på kanten
Vas, Per-Olof Holmén, Klosterkeramik, Ystad
Visar 48 av 331 objekt